Zgłoszenie #1158

Tegoroczne wakacje upłynęły mi pod znakiem odkrywania Krakowa. Pochodzę z Mazowsza i mimo kilku odwiedzin tego miasta w przeszłości, nadal mam wiele do odkrycia. Podczas pierwszego wyjazdu w lipcu poświęciłem czas na zwiedzenie Muzeum Narodowego oraz Książąt Czartoryskich, a także Galerii Sztuki Współczesnej. W kolejnych dniach skupiłem swoją uwagę na Wawelu, którego dawno nie odwiedzałem.
W sierpniu pojawiłem się w Krakowie ponownie, natomiast tym chciałem dotrzeć głębiej (dosłownie) i odwiedziłem kopalnie soli w Wieliczce oraz Bochni. Wspaniałe miejsca, różniące się od siebie, mimo że oba opowiadają historię soli w Polsce. Serdecznie polecam odwiedzenie obu, ponieważ wnętrza kopalni różnią się diametralnie. Dodatkowo sierpniowy wypad poświęciłem na chodzenie bocznymi uliczkami bez celu, odwiedzanie małych, lokalnych lokali oraz przesiadywanie na plantach. Plan „wycieczki” odłożyła mi moja osoba partnerska, która dorastała w Krakowie. Cudownie było towarzyszyć jej w podróży wspomnieniami.
Podczas wyjazdów zakochałem się w tym mieście i już mam zaplanowany jesienny wyjazd. Raczej będzie to zwykły weekendowy odpoczynek od uczelni, bez większego zwiedzania, natomiast i tak nie mogę się już doczekać!
Z każdego pobytu zostało mi oczywiście bardzo dużo wspomnień i pełna galeria zdjęć, dzięki czemu w dowolnej chwili mogę usiąść przy kawie i zanurzyć się we wspomnieniach. To był niesamowity czas! <3